Novinky

3.1.2014

Novoroční dopis MJKR

Všichni drazí,

přeji vám všem krásný Nový rok 2014!

Na Nový rok se lidé po celém světě velmi těší a vždy ho očekávají s nadějí. Nový rok je všeobecně považován za čas oslavování. Vlastně bychom mohli říci, že se stal synonynem pro oslavu. A přestože by se měla tato lidská existence obdařená všemi kvalitami a potenciálem oslavovat a smysluplně využívat každý den, jakýkoliv důvod k oslavě a šíření radosti je dobrou příležitostí. Příchod Nového roku je významným důvodem k oslavě a přináší nám příležitost sdílet s druhými lásku, přát jim vše dobré a oslavit začátek dalšího roku mnoha způsoby.

Co však znamená oslava z pohledu Dharmy?

Oslava nám přináší příležitost poděkovat všem v našem životě a vyjádřit naši vděčnost. Umožňuje nám zapomenout na minulost, vykročit vpřed a těšit se na budoucnost s obnoveným nadšením a nadějí.

Ve skutečnosti však oslavujeme naši základní dobrotu, která se nikdy nevyčerpá a neustává. Tak jako roční období odolává bouřkám a mocným přírodním vlivům, radostným, i těm naplněným zármutkem, z absolutního hlediska tato úžasná základní přirozenost lehce spočívá a umožňuje každému znovu obnovit ducha a inspiraci. Oslava Nového roku je oslavou podstaty tohoto rozpoznání.

Skutečně oslavovat znamená rozpoznat a propojit se s vlastní základní dobrotou, vykročit s tímto hlubokým rozpoznáním vpřed radostně a odvážně plní inspirace použít její mocný potenciál.

Pevně věřím, že spolu se mnou oslavíte všichni tento Nový rok instrospekcí, uvědoměním si posvátnosti základní dobroty a radostným upevněným nadšením, které dovolí naší základní dobrotě zastínit všechna zklamání, smutek a zábrany.

Oslavte Nový rok tím, že dovolíte, aby vaše vlastní základní dobrota zazářila tím, že povznese a spojí srdce a mysli těch kolem vás. Oslavte ho tím, že umožníte, aby ty nejlepší z lidských možností a kvalit přinesly hřejivou lásku a laskavost všem kolem vás.

Kéž je tento Nový rok naplněn pouze dobrem a přinese každému mír a spokojenst. Za celou rodinu Midrollingu, klášter, Samten Tse a všechny z nás, vám přeji krásný Nový rok, naplněný Dharmou, transformací a šířením základní dobroty.

MJKR

Další novinky

Archiv novinek

O motivaci a náhledu

Dharma Dhristhi logo

Nejnovější, páté číslo věstníku Dharma Dhriští vychází formou video přednášky a to na téma motivace a náhledu. O tématu hovoří Džetsün Khandro Rinpočhe, Džetsün Dečen Paldrön a Tulku Dakpa Rinpočhe.

ukaž novinku

O oddanosti

Dharma Dhristhi logo

Nejnovější, čtvrté číslo věstníku Dharma Dhriští vychází formou video přednášky a to na téma oddanosti. O tématu hovoří Džetsün Khandro Rinpočhe, Džetsün Dečen Paldrön a Tulku Dakpa Rinpočhe.

ukaž novinku

J.E. Mindrolling Džetsün Khandro Rinpočhe v Čechách

S velikou radostí vám oznamujeme, že Její Eminence Mindrolling Džetsün Khandro Rinpočhe letos navštíví Českou Republiku a bude zde předávat učení od neděle 3.4. do úterý 5.4. 2011.

ukaž novinku

Linie a přenosy

Dharma Dhristhi logo

Mindrolling International a Dharmashri Foundation s potěšením oznamuje vydání třetího čísla nově navrženého Dharma Dhriští věstníku.

ukaž novinku

Kjabdže Taklung Tsetrul Rinpočhe předá kompletní sérii iniciací Künzang Gongpa Zangthal v Lotus Garden

Pro Sanghu Mindrolling International je zdrojem nesmírné radosti a vděčnosti, že Kjabdže Tsetrul Rinpočhe vyjádřil přání předat v Lotus Garden kompletní cyklus iniciací Künzang Gongpa Zangthal, a to ve dnech od 27. srpna do 12. září 2010. …

ukaž novinku

Dharma Dhrišti - Z pohledu Dharmy, podzim 2009

S radostí oznamujeme, že Mindrolling International zveřejnil druhé vydání online magazínu Dharma Dhrišti – Z pohledu Dharmy.

ukaž novinku

Dvoutýdenní retreat s Mindrolling Džetsün Khandro Rinpočhe v Indii

S radostí oznamujeme konání dvoutýdenního retreatu s Mindrolling Džetsün Khandro Rinpočhe v Indii. Po mnoho let žádali praktikující Rinpočhe, aby v Indii předávala nauky a vedla meditační retreat a na základě této žádosti Rinpočhe laskavě souhlasila…

ukaž novinku

Živý přenos z veřejné přednášky Džetsün Khandro Rinpočhe ve Francii v Lerab Lingu, která se uskutečnila 1. října 2010

Rádi bychom Vás informovali, že na internetových stránkách Lerab Lingu můžete shlédnout veřejnou přednášku J.E. Džetsun Khandro Rinpočhe na téma „Soucítění versus soupeřivost“.

ukaž novinku

Jednota v rozmanitosti. Buddhismus v České republice

Jednota v rozmanitosti

Kniha vznikla v rámci stejnojmenného projektu, jehož smyslem je vytvářet
porozumění a harmonii mezi různými buddhistickými směry v České republice.

ukaž novinku

Projekt historie linie Mindrolling

Terdag Lingpa

S radostí vám zde předkládáme krátký úvod do rodinné historie Mindrollingu. Mindrolling představuje velmi rozsáhlou a historicky důležitou linii, která je natolik propojena s mnoha aspekty tibetského buddhismu a s dalšími liniemi …

ukaž novinku