Novinky

1.8.2014

Radostné oznámení narození Minling Dungseho

Mindrolling ladrang, klášter Mindrolling a Mindrolling International s radostí oznamují, že se narodil vnuk Kjabdže Mindrolling Tričhena a Minling Sangjum Sonam Paldron.

Mindrolling Džecün Dečhen Paldron a Brittonu Bosarge Džigdral Gjacchovi se narodil syn, který dostal od Její Eminence Džecün Khandro Rinpočhe jméno Dungse Gjurme Džigdral Garwang Dhondrub Wangjal (Neměnný neohrožený vládce projevu, Ten, který uskutečňuje význam, Mocný vládce).

Minling Sangjum Kušog a Její Eminence Džecün Khandro Rinpočhe byly v té době přítomny v Mindrolling Pema Gacchal. Tato radostná událost byla navíc požehnána příznivou přítomností Jeho Eminence Dzigar Kongtrul Rinpočheho. S ohromnou laskavostí Rinpočhe požehnal Dungse Rinpočhemu při jeho příjezdu a pronesl příznivá přání za rozkvět Linie Mindrolling a šíření Buddhova učení. Čtvrtého dne šestého lunárního měsíce Jeho Eminence Dzigar Kongtrul Rinpočhe udělil zmocnění dlouhého života Dungse Rinpočhemu a jeho starší sestře Džecün Gautami Thrinle Čhödron a celé rodině. Početná sangha se shromáždila, aby přivítala malého Dungseho věnováním obětin a radostnou oslavou.

Džecün Kušog a Britton Džigdral Gjaccho s velikou radostí děkují všem za modlitby a dobrá přání, kterých se jim dostalo z celého světa.

V klášteře Mindrolling v Indii, v Samten Tse, v Lotus Garden a na řadě dalších posvátných míst v Indii i jinde ve světě jsou prováděny nejrůznější tradiční modlitby a rituály předkládání obětin.

Tato s nadšením očekávaná zpráva je zdrojem veliké radosti pro sanghu Mindrollingu po celém světě.

Další novinky

Archiv novinek

O motivaci a náhledu

Dharma Dhristhi logo

Nejnovější, páté číslo věstníku Dharma Dhriští vychází formou video přednášky a to na téma motivace a náhledu. O tématu hovoří Džetsün Khandro Rinpočhe, Džetsün Dečen Paldrön a Tulku Dakpa Rinpočhe.

ukaž novinku

O oddanosti

Dharma Dhristhi logo

Nejnovější, čtvrté číslo věstníku Dharma Dhriští vychází formou video přednášky a to na téma oddanosti. O tématu hovoří Džetsün Khandro Rinpočhe, Džetsün Dečen Paldrön a Tulku Dakpa Rinpočhe.

ukaž novinku

J.E. Mindrolling Džetsün Khandro Rinpočhe v Čechách

S velikou radostí vám oznamujeme, že Její Eminence Mindrolling Džetsün Khandro Rinpočhe letos navštíví Českou Republiku a bude zde předávat učení od neděle 3.4. do úterý 5.4. 2011.

ukaž novinku

Linie a přenosy

Dharma Dhristhi logo

Mindrolling International a Dharmashri Foundation s potěšením oznamuje vydání třetího čísla nově navrženého Dharma Dhriští věstníku.

ukaž novinku

Kjabdže Taklung Tsetrul Rinpočhe předá kompletní sérii iniciací Künzang Gongpa Zangthal v Lotus Garden

Pro Sanghu Mindrolling International je zdrojem nesmírné radosti a vděčnosti, že Kjabdže Tsetrul Rinpočhe vyjádřil přání předat v Lotus Garden kompletní cyklus iniciací Künzang Gongpa Zangthal, a to ve dnech od 27. srpna do 12. září 2010. …

ukaž novinku

Dharma Dhrišti - Z pohledu Dharmy, podzim 2009

S radostí oznamujeme, že Mindrolling International zveřejnil druhé vydání online magazínu Dharma Dhrišti – Z pohledu Dharmy.

ukaž novinku

Dvoutýdenní retreat s Mindrolling Džetsün Khandro Rinpočhe v Indii

S radostí oznamujeme konání dvoutýdenního retreatu s Mindrolling Džetsün Khandro Rinpočhe v Indii. Po mnoho let žádali praktikující Rinpočhe, aby v Indii předávala nauky a vedla meditační retreat a na základě této žádosti Rinpočhe laskavě souhlasila…

ukaž novinku

Živý přenos z veřejné přednášky Džetsün Khandro Rinpočhe ve Francii v Lerab Lingu, která se uskutečnila 1. října 2010

Rádi bychom Vás informovali, že na internetových stránkách Lerab Lingu můžete shlédnout veřejnou přednášku J.E. Džetsun Khandro Rinpočhe na téma „Soucítění versus soupeřivost“.

ukaž novinku

Jednota v rozmanitosti. Buddhismus v České republice

Jednota v rozmanitosti

Kniha vznikla v rámci stejnojmenného projektu, jehož smyslem je vytvářet
porozumění a harmonii mezi různými buddhistickými směry v České republice.

ukaž novinku

Projekt historie linie Mindrolling

Terdag Lingpa

S radostí vám zde předkládáme krátký úvod do rodinné historie Mindrollingu. Mindrolling představuje velmi rozsáhlou a historicky důležitou linii, která je natolik propojena s mnoha aspekty tibetského buddhismu a s dalšími liniemi …

ukaž novinku